Jaki rowerek trójkołowy wybrać?

05-06-2018

Spacer z pociechą to jedna z największych przyjemności, które czeka młodego rodzica. Pod jednym jednak warunkiem - dziecko nie powinno się na nim nudzić. Nudzący się podczas spaceru maluch nie tylko potrafi być nie lada utrapieniem, ale również traci pewną szansę na dodatkowy rozwój motoryczny.


Dlatego, jeżeli mamy w domu brzdąca w wieku do trzech lat, warto rozważyć zakup trójkołowego rowerka.


Najważniejsze kryteria wyboru


Wybór rowerków trójkołowych jest dosyć szeroki, dlatego warto dokładnie przemyśleć, który będzie dla naszego dziecka najbardziej odpowiedni. Przede wszystkim pojazd powinien korelować ze zdolnościami ruchowymi malucha i odpowiadać jego zainteresowaniom. W doborze odpowiedniego rozmiaru pomocni są zazwyczaj producenci tego sprzętu, którzy w większości przypadków podają przedział wiekowy, w którym powinien znajdować się użytkownik ich produktu. Zazwyczaj jest to pomiędzy 10 a 36 miesiącem.


Pasy zapewniające dziecku bezpieczeństwo z pewnością będą dodatkowym atutem, tak samo jak montowalny uchwyt dla rodziców. Kolejnym elementem, o który warto zadbać, jest składany daszek lub uchwyt na mały parasol, które ochronią malucha przed drobnym deszczem lub zbyt ostrym słońcem.


Wreszcie - kwestia kół. Warto wybrać rowerek, który nie ma plastikowych, ale pompowane kółka. Dzięki nim jazda jest o wiele wygodniejsza, bowiem lepiej amortyzują wstrząsy niż kółeczka plastikowe.


Dwa w jednym


Jeżeli dziecko jest naprawdę małe i dopiero zaczyna chodzić (a więc jest w wieku około dziesięciu miesięcy), warto rozpatrzyć inwestycję w hybrydę trójkołowego rowerka oraz spacerówki. Taki pojazd może służyć naszej pociesze stosunkowo długo. Rowerki tego typu wyposażone są w szereg wygodnych dla dziecka uchwytów, zupełnie inna (bardziej swobodna) jest też pozycja, w której siedzi dziecko - docenią to najmniejsze maluchy. Te nieco starsze ucieszą się ze wsparcia rodziców (dla których przewidziany jest osobny uchwyt), kiedy będą już zbyt zmęczone pedałowaniem.