Pomysły na wiosenny, aktywny wypoczynek z rodziną

29-03-2018

Chociaż pogoda za oknem jeszcze zdecydowanie zimowa, to pierwszy dzień wiosny jest już za nami. Nadchodzące ciepłe miesiące to multum możliwości na aktywne spędzanie czasu z rodziną. Brak pomysłów? Nie martwcie się, my mamy ich całe mnóstwo. W tym wpisie pokażemy Wam, jak spędzić przyjemnie i zarazem aktywnie, czas z całą rodzinką.

 

1. Rowerowe szaleństwo

Marzycie by poczuć wiatr we włosach przemierzając leśne i polne drogi na dwóch kółkach (nawet, jeśli większość włosów ukryta jest pod kaskiem!)? Wycieczki rowerowe to jedna z najpopularniejszych form wspólnego spędzania czasu. Aktywna rozrywka, dzięki której dostarczycie całej rodzince zdrowego ruchu. Z drugiej strony to możliwość na zwiedzenie okolicy w inny niż zwykle sposób.

Na wycieczki rodzinne świetnie sprawdzą się dla dorosłych rowery miejskie lub trekkingowe. Wygodne i idealne dla spokojnej, wolnej jazdy z dziećmi. Z kolei dla najmłodszych jest cała gama rowerów, które wybierzecie w zależności od wieku i umiejętności. Rower Puky w wersji Skyride lub Crusader jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym. Rowerki trójkołowe zaś z przydatnym uchwytem dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

 

2. Hulajnogą przez świat

Jeśli wiek Waszych dzieci nie pozwala jeszcze na długie, rowerowe wycieczki, to panująca od kilku sezonów moda na hulajnogi jest rozwiązaniem właśnie dla Was. Kiedyś hulajnogi kojarzyły się głównie z małymi dziećmi szalejącymi po miejskich parkach. Dzisiaj hulajnogi są już dla ludzi w każdym wieku. Zorganizujcie rodzinkę, weźcie nawet najmłodszych jej członków i wyruszcie na wycieczkę z lokalnym krajobrazem. Odkryjcie zielone miejsca w swoim mieście, przeprowadźcie emocjonujące wyścigi i spędźcie czas na świeżym powietrzu.

W naszej ofercie proponujemy Wam całą gamę hulajnóg dla całej rodziny. Młodzieży i dorosłym polecamy większe hulajnogi o dużych kołach i szerokiej podstawie na nogi z tylnym hamulcem. Hulajnoga Puky zaś to opcja  dla najmłodszych - bezpieczna, wygodna i piękna kolorystycznie.

 

3. Trekkingowe piesze wycieczki

Spacery również mogą być pełne aktywności! Zorganizujcie wycieczkę w góry. Długi weekend to idealna opcja na spędzenie czasu z rodziną wśród górskich strumyków i leśnych szlaków.

Wasza rodzinka to także maluchy? Uroki polskich gór są takie, że dla każdego piechura znajdzie się coś dobrego. Karkonosze, Pogórze Kaczawskie, Góry Stołowe - możliwość łagodnych podejść za całą magią gór jest na wyciągnięcie Waszej ręki. Z dala od miasta spędzicie wspólnie czas, którego tak czasem mało jest pośród codziennych obowiązków.

Jednakże, nawet do lekkich podejść górskich należy się dobrze przygotować. Co prawda czekany i raki nie będą Wam tutaj potrzebne, ale już porządne buty, kijki trekkingowe, wygodne plecaki czy karimaty jak najbardziej. Im lepiej przygotujecie się do takiej wycieczki z dziećmi, tym większy Wasz komfort psychiczny oraz luz i czerpanie radości z gór.