Ranking najlepszych fotelików na rower

12-12-2018

Wspólne wycieczki rowerowe z dzieckiem to coraz popularniejsza forma rodzinnej rozrywki. Takie wyprawy mają wiele dobrych stron - przede wszystkim dziecko oswaja się z rowerem i uczy, że aktywność fizyczna to bardzo istotna część życia człowieka. Drugim niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że maluch dotlenia się czystym powietrzem.

Długie wyprawy to zbyt duże obciążenie dla małych jeszcze nóżek. Wiele dzieci zaczyna sprawnie jeździć na rowerze dopiero w piątym roku życia, a młodsze pociechy nie są w stanie przejechać samodzielnie długich dystansów. Z myślą o aktywnych rodzicach i ich dzieciach powstały foteliki rowerowe, dzięki którym zabranie maluszka na wycieczkę będzie proste i wygodne.

 

Rodzaje fotelików rowerowych

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje fotelików - przednie foteliki rowerowe oraz tylne foteliki. Plusem fotelików przednich jest to, że mamy dziecko cały czas pod kontrolą. Z kolei zaletą tylnych modeli jest komfort jazdy i swobodniejsze manewrowanie rowerem. Nie wiesz jaki fotelik wybrać? Sprawdź ranking najlepszych modeli w 2018 roku.

 

THULE YEPP NEXXT MAXI

Thule to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek na rynku. Ta szwedzka firma słynie ze swojej solidności, dlatego produkty sygnowane logo tej marki to gwarancja bezpieczeństwa i jakości. Fotelik Nexxt Maxi spełnia wyśrubowane normy, które zresztą firma narzuca sama sobie. Fotelik przeznaczony jest do montażu na tylnym bagażniku, dlatego doskonale nadaje się dla nieco starszych pociech (sugerowany wiek między pierwszym a 6 rokiem życia). Model ten wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które są zapinane przy pomocy magnetycznej klamry. Nie ma możliwości, aby maluch samodzielnie ją rozpiął. Nexxt Maxi posiada wygodne podnóżki, które mają regulowaną wysokość, dlatego można je bez problemu dopasować do wzrostu dziecka. Miękka wyściółka sprawia, że dziecko podróżuje komfortowo i bezpiecznie.fotelik rowerowy thule yepp nexxt maxi

Fotelik rowerowy tylni Thule Yepp Nexxt Maxi

 

HAMAX CARESS

Fotelk Hamax Caress to świetna propozycja dla rowerów bez bagażnika. Specjalne mocowanie umożliwia montaż bezpośrednio do ramy. Fotelik posiada również sprytne rozwiązanie - system odchylania oparcia pod kątem 20 stopni. Takie odchylenie umożliwia dziecku spokojny i wygodny sen podczas podróży. Oparcie można regulować także pionowo, dzięki czemu fotelik "rośnie" wraz z naszą pociechą. Siedzisko i oparcie obite są miękką wyściółką. Szelki posiadają dodatkowe osłony na barki, co wpływa na poprawienie bezpieczeństwa i komfortu.

 

fotelik rowerowy hamax caress

Fotelik rowerowy przedni Hamax Caress

 

 

THULE YEPP MINI

To drugi w rankingu model pochodzący od szwedzkiej marki Thule. Thule Yepp Mini dedykowany jest mniejszym pasażerom - już od 9 miesiąca życia (maksymalnie do 15 kg). Fotelik montowany jest z przodu, dzięki czemu rodzic ma cały czas dziecko na oku. Fotelik wyposażony jest w pięciopunktowe pasy, które mają dodatkową wyściółkę zapewniającą komfort użytkowania. Siedzisko posiada specjalną wyściółkę amortyzującą wstrząsy. Klamra do zapinania pasów jest skonstruowana w taki sposób, aby maluch nie otworzył jej samodzielnie. Oparcie jest wyprofilowane tak, aby pasowało do główki dziecka w kasku. Do fotelika pasuje również osłona przeciwwiatrowa.

fotelik rowerowy thule yepp mini

Fotelik rowerowy przedni Thule Yepp Mini